دکتر زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونا تهران اعلام کرد:ما آمارهای مرگ ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

دکتر زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونا تهران اعلام کرد:ما آمارهای مرگ ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

ما آمارهای مرگ ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

فقط ۵ روز ذخیره واکسن داریم

اجازه خرید واکسن ندادند، فکر می کردند گران است

زالی رئیس ستاد کرونا تهران گفت:اجازه خرید واکسن ندادند، فکر می کردند گران است.۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر شد، این را باید خرج واکسن می کردیم.

ما آمارهای مرگ ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.فقط ۵ روز ذخیره واکسن داریم.راهی نداریم جز ۲هفته تعطیلی.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ؛ رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران اعلام کرد: هزینه داروهای کرونا چند برابر واردات واکسن شده است اما اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می کردند گران است. وقتی نخستین مورد کرونا در قم مشاهده شد خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود اما بعضی‌ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را براحتی کنترل می کنیم.

وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند ما بجای مشورت با آن‌ها مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

کمک‌های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره های بین المللی استفاده نکردیم. چرا چین که دوست صمیمی ما است به ما واکسن کافی نمی دهد؟

خبرهای خیلی تلخ تری برای هفته‌های آینده داریم و شرایط بسیار بدتر خواهد شد. دلتا ۳ ماه در هند طول کشید، آن‌ها بسرعت همه را واکسینه کردند .

ما نباید غصه قیمت واکسن را بخوریم حتی باید ۲ برابر قیمت بخریم و مردم را واکسینه کنیم. ما ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می کردیم چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را ۳ برابر قیمت بخریم ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم.  هیچ راهی نداریم جز ۲ هفته تعطیلی که از همین امروز باید آغاز شود.

ما فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن داریم و نمی‌توانیم سرعت را زیاد کنیم، اگر واکسن زیاد بود ما مراکز را ۲ برابر می کردیم.

نیروهای طرح تحول سلامت ۴ ماه است حقوق نگرفته‌اند، افراد حاضر در ستاد کرونا در محیط نیستند و نمی‌توانند تصمیم درست بگیرند.

سفیران ما در کشورهای خارجی بدنبال تأمین واکسن نبودند، با سفیر ژاپن صحبت کردم گفت اصلا سفیر ایران دنبال واکسن نیامده است، این چه دیپلماسی است؟