یاسمین داخلی فرد |کوهنوردان ساوه ای |اولین بانوی سیمرغی استان مرکزی|هئیت کوهنوردی ساوه

یاسمین داخلی فرد |کوهنوردان ساوه ای |اولین بانوی سیمرغی استان مرکزی|هئیت کوهنوردی ساوه

یاسمین داخلی فرد اولین بانوی استان مرکزی پروژه سیمرغ طرح ۳۱ قله ۳۱ استان کشور

مصاحبه ای خواندنی با اولین بانوی کوهنورد ساوه که موفق شد طرح ۳۱قله را در ۳۱ استان کشور به اتمام برساند

سلام خودتون  را معرفی کنید چند مدتی هستش که   ورزش کوهنوردی را شروع کردید؟

به نام خالق زیباییها
کوه ها وسیله اند،
انسانیت نهایت است .
هدف رسیدن به اوج قله ها نیست ،
بلکه ارتقای انسانیت است
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همه دوستانی که با لطف و محبتشون بنده رو خرسند کردندیاسمین داخلی فرد هستم با افتخار اهل ساوه  و ساوه ای بنده کوهنوردی رو از سال ۸۳ شروع کردم با گروه فنی دانشگاه تهران آشنایی اولیه من به اون زمان برمیگرده چند سالی دور شدم ولی همیشه عاشقش بودم حدودا دوساله دارم به طور جدی کار میکنم واما پروژه سیمرغ .طرحی که مربوط به بلندترین قله های استانهای کشور میباشد ودرواقع ۳۱ قله از ۳۱ استان آغاز ۲۹ تیر ۹۶ و پایان ۴ مرداد ۹۷ دقیقا ۳۷۱ روز بطول انجامید

آیا در اجرای این پروژه اسپانسری  داشتید ؟

با هزینه شخصی این پروژه را به پایان رسوندم اسپانسر مالی نداشتم . ولی شرکت پرشین صنعت ایرانیان محل کار بنده س که همیشه بالای قله ها از این واحد صنعتی یاد میکردم و همچنین صبورانه مدیریت محترم PSI نبودنهای منو تحمل کردند که جا داره همین جا از جناب اقای مهندس سرلک تشکر کنم که منو دراین مسیر یاری رسوندند

آیا هدفی داشتید هدفتون از طرح ۳۱ قله چی بود ؟

خب اهداف زیادی پشت این برنامه میتونه نهفته باشد ولی قشنگترین هدف خودآزمایی و خودساختگی میتواند باشد اینکه مجبوری یه مسیری به تنهایی هزار کیلومتر از محل زندگیت و خانواده ت دور بشی و جایی بری که فقط ایرانی بودنت مشترکه خب مطمئنا انواع مشکلات و سختی ها سر راهت وجود داره . همه اینارو میپذیری تا به خود ساختگی برسی این اصلی ترین هدفم بود
در وهله دوم تمرین صبر و تحمل و بردباری تمرین گذشت تمرین برقراری ارتباط با قشرهای مختلف . تمرین مهربان بودن

آیا برنامه دیگری دارید ؟ 

بله پیشنهاد زیاد شده برای طرح های به این شکل ولی با ابعادی دیگر اما ترجیح میدم فعلا فعالیت روتین خودمو داشته باشم و با صبر و تامل بیشتر قدم بردارم.

یه خاطره شیرین یا تلخ از این پروژه با اینکه میدونم خاطرات زیادی دارید ؟

سرتاسر خاطره س . از لحظه ای که دنبال همنورد بودم در استانهای مختلف در شبکه های مجازی تا زمانی که کوله میبستم و میرفتم و برمیگشتم تماما خاطرات خوب بود
ولی در میان اینهمه خاطره دو خانم مسن بنام خاله مرجان و مامان نرگس جز بهترین خاطره صعودام بودن
قله نایبند خراسان جنوبی هم خاطره داغ ولی دلچسب بود هوای ۶۴ درجه
قله بیرمی بوشهر بهترین اعضای هیئت کوهنوردی رو دارن و برام خاطره سازشد

نقطه تلخ این سفر ؟

متاسفانه فقط یکبار از این صعودام به تلخی تموم شد اونم استان فارس برنامه قله بل متاسفانه درگیری فیزیکی بین سرپرست برنامه که بماند مربوط به کدوم قوم بود و پرتاب سنگ توسط ایشون و یکی از همنوردان اصفهانی منجر شد به شکستگی سر و خونریزی که واقعا متاثر شدم چنین رفتاری بین کوهنوردان واقعی هرگز وجودندارد .
حرکت ناشایست و غیر قابل توجیه بود

چه احساسی دارید ؟ به نوعی راحت بگم الان چه حسی دارید ؟

اسمشو میزارم حال خوب . اثبات خودم به خود یاسمین . بزارید یه مثال بزنم وقتی اتوبوس کرمانشاه به تهران ساعت ۳ صبح عوارضی همدان پیاده ت میکنه و تو مجبوری یه مسیری رو تو تاریکی بری تا برسی به جاده اصلی بعد سگهای ولگرد دنبالت میکنه و تو مجبوری تنهایی اونم دز تاریکی شب و یه جای خلوت از خودت دفاع کنی و کسی نیست جز خوددیاسمین و موفق هم میشی چه حسی بهتر از این شجاعت ؟

توصیه شما به عنوان یک بانوی ورزشکار به جوان ترها وعلاقه مندان به این ورزش ؟

من در جایگاه نصیحت نیستم ولی توصیه دوستانه دارم که اگر واقعا علاقه مند هستند قدم به کوهستان بزارن چون فقط یه عاشق حرمت معشوقشو میتونه نگهداره و در انتخاب گروه دقت کنندو با آگاهی برنامه رو همراهی کنند متاسفانه این روزا میبینیم خیلیا صلاحیت سرپرستی و علم کوهستان ندارند .

مشوق اصلی شما ؟

تقریبا همه نزدیکانم به من قوت قلب میدادن و تشویقم میکردند کسانی که دلسوزانه پیگیر برنامه های من بودندو همواره حمایتم کردندآقای دکترکیوان خوشخو ریاست محترم هئیت کوهنوردی ساوه آقای سهرابی دبیر هئیت کوهنوردی . من از همین جا ازشون قدردانی میکنم و براشون آرزوی شادکامی و تندرستی رو دارم .

حرف آخر 

حرف آخر مطمئنا دلم برای سفرهام تنگ خواهد شد زیبایی پایان پروژه به اینه که با چک کردن دفترچه تلفن گوشی میبینی مخاطبینت پرشده از دوستانی از شهرها و استانهای کشور.

گزارش تصویری طرح ۳۱ قله ۳۱استان